Zakup materaca dla seniora powinien być bardzo dokładnie przemyślany, by podłoże nie oddziaływało negatywnie na jego zdrowie. Odpowiednio dobrany materac pozwoli osobie starszej korzystać z jakościowego wypoczynku i dbać o samopoczucie. Będzie też wsparciem dla jego kręgosłupa i mięśni, które w podeszłym wieku mają szczególne potrzeby. Na co powinieneś zwrócić uwagę decydując się na zakup materaca dla seniora?

Odpowiedni stopień twardości

Wypoczynek na nieodpowiednim podłożu wpływa bezpośrednio na samopoczucie i zdrowie seniora. Idealny materac powinien być dopasowany do jego wagi i wzrostu, a także zapewniać solidne podparcie dla kręgosłupa. Istotne jest także odpowiednie dopasowanie do krzywizn ciała użytkownika i wzięcie pod uwagę jego szczególnych wymagań. Bardzo dobrym wyborem będzie produkt, który zapewnia 7 stref twardości – wspomniane modele oferują materace Hilding w Słupsku. Dzięki tej innowacyjnej technologii materac zapewnia wsparcie dla każdej części ciała seniora dopasowując się do jego indywidualnej anatomii. Dodatkowo nie naciska na całe ciało, dzięki czemu pozwala na odpowiedni przepływ krwi i nie powoduje drętwienia kończyn. Istotna jest także elastyczność produktu, która wpływa na to, czy senior będzie w stanie bez problemu zmieniać pozycje podczas snu. Sprężyste materace ułatwiają wstawanie i kładzenie się na łóżku, co jest szczególnie ważne dla osób w podeszłym wieku.

Cechy dobrego materaca

Idealny materac dla seniora - czy kupisz go w swoim mieście?Wiele starszych osób cierpi na problemy ze snem, a także różnego rodzaju schorzenia. Seniorzy skarżą się na ból kręgosłupa, czy stawów co odczuwalnie wpływa na jakość wypoczynku. Osoba starsza powinna posiadać materac dobrany właściwie do jej potrzeb. Dzięki temu zadba o swoje zdrowie i odpowiednio zregeneruje organizm, by móc korzystać z kolejnego dnia. Odpowiedni materac powinien zapewniać dobrą wentylację wkładu i chronić podłoże przed rozwojem drobnoustrojów, czy bakterii. Cyrkulacja powietrza we wnętrzu produktu pozwoli też na odprowadzanie wilgoci i kurzu. Materace Hilding w Stargardzieoferują wysokiej jakości modele ortopedyczne, które odpowiadają potrzebom seniora. Produkty te posiadają atesty i certyfikaty, które potwierdzają ich prozdrowotne działanie. Materace odczuwalnie zmniejszają ból kręgosłupa i nie naciskają na stawy i mięśnie, a zapewniają im dogłębną regenerację. Modele ortopedyczne dopasowują się do krzywizn ciała seniora i wspomagają pracę układu krążenia. Dobrze, jeśli materac jest wyposażony w zdejmowany pokrowiec – ułatwi to utrzymanie higieny snu.

Jaki rodzaj materaca wybrać?

Świetnym pomysłem będą wspomniane materace ortopedyczne, które są idealnym rozwiązaniem dla osób z różnego rodzaju schorzeniami, urazami, a także tych, które są po operacji i przechodzą rehabilitację. Modele bazujące na piance termoelastycznej także będą bardzo dobrą opcją dla seniora. Miękkie podłoże dopasuje się do krzywizn jego ciała pod wpływem jego temperatury i nie będzie naciskać na kończyny osoby starszej.  Sprawdzą się także modele sprężynowe, ponieważ kompleksowo dbają o wsparcie kręgosłupa i zapewniają dobrą wentylację wkładu. Możesz przyjrzeć się także materacom hybrydowym, które łączą w sobie cechy modeli piankowych i sprężynowych.

Odpowiednia regeneracja organizmu jest dla seniora niesamowicie istotna – zadbaj o nią!