Gdy wybierasz materace, musisz zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Jedną z nich jest to, aby podłoże do snu było dopasowane do Twojej wagi, ponieważ zakup zbyt twardego lub zbyt miękkiego wyrobu może mieć bardzo negatywne skutki. Jakie materace dla singla wybrać?

Nowatorski produkt z lateksowym wkładem

Większość dostępnych materaców to produkty zbudowane na bazie pianek lub sprężyn. Są jednak również propozycje, które wyróżniają się między innymi swoim nowatorskim wypełnieniem – przykładem takiego wyrobu jest Hilding Melody, którego lateksowy wkład zaskakująco dobrze sprawdza się w łóżku u singli, ale nie tylko. Stanowi on osiemnasto centymetrową konstrukcję wypełnienia, a jego niesamowicie istotną cechą jest fakt, iż posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Oznacza to, że skorzystają z niego również osoby ze skórą wrażliwą oraz alergicy. Jest to również materiał, który zasługuje na wyróżnienie ze względu na niespotykany komfort, jaki można dzięki niemu osiągnąć. Sprężystość i wytrzymałość łączy się tutaj z odbojnością dającą uczucie lekkiego unoszenia użytkownika. Oznacza to, że każda osoba korzystająca z tego produktu może poczuć się jak z głową w chmurach!

Materac, który reaguje na temperaturę ciała

Materace dla singla - wybór należy tylko do Ciebie!Położenie się na chłodnym materacu po upalnym dniu lub wtulenie się w dające ciepło podłoże zimą to marzenie każdego. Z modelem Hilding Boogie jest to jak najbardziej możliwe! Całe wypełnienie składa się z pianki wysokoelastycznej oraz z lateksu, ale to innowacyjna pianka  FloFom gra tu pierwsze skrzypce. Jest to materiał, który reaguje na temperaturę ciała i dynamicznie dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn. Dzięki temu każdy zmęczony singiel może zapewnić sobie błogie chwile odpoczynku i regeneracji na materacu idealnie dopasowanym do swoich własnych potrzeb. Cały produkt jest określany jako twardy, czyli taki, który w teorii jest zalecany osobom powyżej 80 kg. Należy jednak pamiętać o tym, że twardość jest odczuciem subiektywnym, dlatego za każdym razem trzeba to sprawdzić “na własnej skórze”.

Wyrób doceniony przez ekspertów

Jest spora grupa osób, która musi bardzo uważać na wybierane przez siebie produkty – szczególnie jeśli chodzi o te, które mają służyć przez długie lata. Single czysto teoretycznie mają znacznie ułatwioną sytuację, ponieważ wybierając materac muszą zwracać uwagę jedynie na swoje indywidualne preferencje i potrzeby. Sprawa jednak trochę się komplikuje w momencie, gdy nawracające dolegliwości bólowe lub poważne schorzenia wymagają zakupienia specjalnego materaca – w takiej sytuacji należy nieco zawęzić poszukiwania. Warto jednak zwrócić uwagę na model Hilding Salsa zbudowany na bazie pianki termoelastycznej. Jest niesamowicie wygodny, a jego świetne właściwości z zakresu ergonomii, klimatu, trwałości i higieny zostały potwierdzone przez ekspertów przyznających certyfikat jakości AEH. Bardzo ważny jest również fakt, iż produkt uzyskał status wyrobu medycznego w klasie pierwszej, który oznacza, że spełnia wszystkie rygorystyczne wymagania potrzebne do uzyskania tego wyróżnienia. Dobrą wiadomością dla alergików jest fakt, iż Hilding Salsa został odznaczony światowym znakiem Oeko-Tex Standard 100!

Jeśli jesteś singlem i właśnie rozglądasz się za nowym materacem – zwróć uwagę na powyższe modele. Są to bardzo porządne produkty od znanego producenta, które z pewnością będą dobrze służyły przez bardzo długie lata.