Często aranżując sypialnię, zastanawiamy się, jakie podłoże do spania będzie najlepsze – w końcu mebel ten odpowiada za efektywność oraz komfort wypoczynku. Z uwagi na to, najczęściej mamy dylemat między wersalką a materacem. Które podłoże do spania zagwarantuje nam wysokiej jakości wypoczynek? 

Dlaczego warto zrezygnować z wersalki? 

Wersalka to mebel, który jest lub był w każdej polskiej rodzinie. Dlaczego? Przede wszystkim jest wykorzystywany w salonie czy też pokoju gościnnym, a fakt ten wynika z jej budowy. Składa się ona ze skrzyni oraz dwóch tapicerowanych ram stanowiących siedzisko oraz oparcie. Z uwagi na to, może nie tylko być wykorzystywana w ciągu dnia, ale także i w nocy. Jednak, czy wybieranie jej jako stałego podłoża do spania to dobry wybór? Jak się okazuje, nie bardzo, gdyż:

  • gromadzi alergeny i wilgoć, co sprzyja rozwijaniu się bakterii oraz pleśni,
  • jest stosunkowo twarda, przez co nie zapewnia prawidłowego wsparcia ciała użytkownika,
  • poprzez dwie składane, najczęściej półokrągłe części nie zapewnia jednolitej powierzchni do spania.

Zdrowy sen na wersalce czy materacu? Postaw na najlepszy podłoże do spania w Twojej okolicy!Zdrowy sen a materac

Coraz większa część naszego społeczeństwa zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest zdrowy i spokojny sen. Z uwagi na to, warto postawić na najlepsze rozwiązanie, jakim jest materac, czyli specjalnie stworzona konstrukcja, która w korzystny sposób wpływa na jakość i długość wypoczynku. Jednak, jak to jest możliwe? Otóż dostępne na rynku modele, które znajdziemy w miastach, takich jak Żyrardów, wyróżniają się unikalną budową oraz wypełnieniem. Dzięki temu powierzchnia materaca jest w stanie prawidłowo dopasować się do sylwetki użytkownika, gwarantując świetne wsparcie kręgosłupa oraz jego prawidłowe ułożenie przez całą noc.

 

Materac do spania – właściwości

Modele, które są dostępne w ofercie miast, takich jak Przemyśl, wyróżniają się licznymi właściwościami. Wiele z nich wynika bezpośrednio z wykorzystanego wypełnienia (pianki lub sprężyn) oraz budowy, jednak warto zaznaczyć, że każdy model charakteryzuje się:

  • antyalergicznym i higienicznym środowiskiem snu,
  • wysoką cyrkulacją powietrza,
  • trwałością i odpornością na odkształcenia,
  • wszelkimi niezbędnymi certyfikatami i atestami,
  • pokrowcem z możliwością ściągnięcia i wyprania w domowych warunkach.

Nie da się zaprzeczyć – najlepszym podłożem do spania jest materac. Jest to specjalna konstrukcja, która dopasowuje się do ciała użytkownika, przez co korzystnie wpływa na jakość snu. Pamiętajmy jednak, aby przy wyborze uwzględnić osobiste potrzeby i preferencje, dzięki czemu łatwiej znajdziemy dopasowany do nas model.