Zdrowy sen to nic innego, jak budzenie się rano wypoczętym, pełnym energii i w dobrym humorze. Aby było to możliwe, to musimy zagwarantować sobie wysokiej jakości wypoczynek, który jest uzależniony od rodzaju podłoża do spania. Warto postawić tutaj na materace nawierzchniowe, które sprawdzą się niemalże w każdej sytuacji! 

Jak są zbudowane materace nawierzchniowe?

Ochraniacz na materac, a materac nawierzchniowy to dwa różne produkty, o czym warto pamiętać. Dlaczego? Otóż materace nawierzchniowe to kilkucentymetrowe maty, wewnątrz których znajduje się wysokiej jakości pianka. Dzięki niej są w stanie:

  • zmienić odczuwalny stopień twardości,
  • zwiększyć higieniczność i antyalergiczność podłoża do spania,
  • wygładzić powierzchnię podłoża do spania,
  • chronić materac główny przez zabrudzeniami.

Ale nie tylko Puławy oferują nam tego rodzaju produkty, gdyż są one dostępne w wielu miastach oraz sklepach internetowych! A czym się wyróżniają?

Materace nawierzchniowe – wady i zalety

Dlaczego warto zainwestować w lokalne materace nawierzchniowe?Materace nawierzchniowe są dobrym rozwiązaniem, gdy nie możemy zainwestować w porządny materac do spania, np. z uwagi na metraż sypialni czy przez wynajmowanie mieszkania. Sprawdzi się także na aktualnie użytkowanym materacu głównym jako mata ochronna zapobiegająca wnikaniu nadmiaru wilgoci lub alergenów, jednak nie mylmy go z ochraniaczami na materac! Oprócz tego gwarantuje on idealne dopasowanie twardości podłoża do naszych aktualnych preferencji oraz potrzeb, dzięki czemu kręgosłup jest wspierany we właściwy sposób. Nie zapominajmy również o tym, że materace nawierzchniowe można rolować i zabrać ze sobą w podróż! Jak widać, produkty te mają wiele zalet, ale niestety są i wady – nie dla każdego będą stanowić dobre rozwiązanie, gdyż nie są w stanie naprawić podłoża w naprawdę złym stanie.

Jakie są rodzaje materaców nawierzchniowych?

Oferowane przez Olkusz materace nawierzchniowe różnią się między sobą rodzajem zastosowanego wewnątrz wypełnienia. Najczęściej jest to pianka wysokoelastyczna lub termoelastyczna, z uwagi na co poszczególne modele różnią się stopniem twardości, a tym samym – zastosowaniem. Wyróżnić tutaj można:

  • materace miękkie, czyli takie, które zmniejszają twardość podłoża do spania,
  • materace średnio twarde, czyli takie, które przede wszystkim wygładzają powierzchnię podłoża do spania,
  • materace twarde, czyli takie, które zwiększają twardość podłoża do spania.

Wybór materaców nawierzchniowych opiera się przede wszystkim o indywidualne potrzeby oraz preferencje odnośnie podłoża do spania.

Spokojny i zdrowy sen jest ważny – niezależnie od tego, na czym śpimy. Z uwagi na to, warto już dziś postawić na wysokiej jakości materace nawierzchniowe i stworzyć w swojej sypialni komfortowe warunki do wypoczywania.