Pary często wykonują różne czynności razem – spacery czy wyjazdy, które pogłębiają łączącą ich więź. Jednak nic nie zbliża do siebie partnerów bardziej, aniżeli wspólne zasypianie w jednym łóżku. Jednak, jak zapewnić sobie komfortowe warunki do wypoczywania oraz jakie czynniki wziąć pod uwagę? 

Jak wybrać materac dla pary? 

Wiele mówi się o tym, jak ważne jest prawidłowe dopasowanie materaca do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika. Kwestia ta dotyczy również par, gdyż przy wyborze uwzględnić należy:

  • twardość na podstawie wagi i wzrostu,
  • rodzaj wypełnienia,
  • stan zdrowia, w tym alergie.

Dla par zaleca się materac nie mniejszy niż 160×200, gdyż tylko wówczas są w stanie zapewnić dostateczną dozę miejsca obu osobom. Warto również wiedzieć, że jeden materac zalecany jest dla par o podobnej budowie ciała. Natomiast u par o znacznej różnicy, np. w wadze świetnie sprawdzą się dwa osobne materace umieszczone na jednym stelażu.

 Idealny materac dla pary - jak go wybrać?Materac z wypełnieniem naturalnym – najlepsze rozwiązanie dla pary? 

Dla par zalecane są materace z wypełnieniem naturalnym. Pierwszą propozycją jest materac lateksowy 180×200, którego wypełnienie stanowi pianka lateksowa. Główną jego zaletą jest elastyczność, sprężystość i trwałość, co umożliwia parze spokojny wypoczynek. Oprócz tego charakteryzuje się w naturalny sposób właściwościami antyalergicznymi i antybakteryjnymi. Wynika to z unikalnej struktury lateksu, opierającej się na otwartokomórkowej budowie. Drugą propozycją jest materac naturalny 200×200, który został wykonany z pianki, w której znajdziemy naturalne olejki, takie jak olej rycynowy i olej sojowy. Wykazują one silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwbólowe oraz nawilżające, a także w kojący sposób działają na wrażliwą skórę alergików.

Jak chronić łóżko przed zabrudzeniem? 

W czasie użytkowania podłoża do spania przez dwie osoby często może dojść do zabrudzenia materaca. Losowe sytuacje, takie jak rozlana kawa, mogą doprowadzić do zawilgocenia wnętrza, co zwiększa ryzyko rozwoju bakterii czy pleśni, a tym samym zmniejszenia komfortu snu. Z uwagi na to, dobrym rozwiązaniem jest ochraniacz na łóżko, który stanowi swego rodzaju barierę chroniącą przed przenikaniem w głąb materaca kurzu, potu, naskórka czy, np. cieczy, (np. herbata). Tego rodzaju produkt powinien wyróżniać się:

  • zapewnieniem odpowiedniej cyrkulacji powietrza,
  • wodoodpornością,
  • właściwościami antyalergicznymi,
  • przyjemnym w dotyku materiałem.

W trosce o zdrowy sen w łóżku małżeńskim warto zainwestować w wysokiej jakości materace do spania, najlepiej z wypełnieniem naturalnym. Są one w stanie zagwarantować najlepsze warunki do komfortowego wypoczynku dla dwóch osób jednocześnie.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/