Nie da się zaprzeczyć, że zdrowy sen ma dla nas fundamentalne znaczenie – w końcu umożliwia prawidłowe funkcjonowanie organizmu w ciągu dnia, a także dba o zdrowie fizyczne i psychiczne. Istnieje wiele czynników, które są w stanie korzystnie wpłynąć na prawidłowy wypoczynek, w tym materace. Dlaczego są tak ważne oraz jak dopasować je do siebie? 

Co wpływa na zdrowy sen? 

Sen to pierwotna potrzeba fizjologiczna, na którą statystycznie poświęcamy ⅓ naszego życia, czyli około ośmiu godzin dziennie. Z uwagi na to, warto już dziś zadbać o najwyższej jakości wypoczynek i stosować się do zasad higieny snu. Dotyczą one wdrożenia w swoje życie pewnych norm oraz zachowań, które regularnie powtarzane, w pozytywny sposób przełożą się na jakość i długość snu. Wyróżnić tutaj można:

  • spożywanie lekkostrawnej kolacji 3 godziny przed snem,
  • unikanie wieczorem substancji pobudzających, np. kofeiny czy alkoholu,
  • zwiększenie aktywności fizycznej,
  • stworzenie komfortowego łóżka, wyposażonego w materace Fit.4.Sleep.

Jak materace Fit.4.Sleep wpływają na zdrowy sen?Jak materace Fit.4.Sleep wpływają na jakość snu? 

Niezależnie od tego, czy wybierzemy materace 90×200, czy 180×200 – każdy z nich w korzystnie wpływa na jakość snu. Jest to możliwe dzięki unikalnemu wypełnieniu, jakim jest pianka wysokoelastyczna lub sprężyna kieszeniowa. Umożliwiają one prawidłowe wsparcie kręgosłupa w czasie snu, a także stabilizują całą sylwetkę. Oprócz tego warto zaznaczyć, że ich wkład został podzielony na siedem stref twardości, które dodatkowo wspomagają właściwe ułożenie ciała użytkownika. Inną kwestią są dwie twardości. Materace Fit.4.Sleep dostępne są w dwóch wariantach pod względem twardości – H2/H3 lub H3/H4, dzięki czemu w każdej chwili możemy dopasować odczuwalny komfort do aktualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę wybierając materace FIt.4.Sleep? 

Decydując się na materace Fit.4.Sleep, pod uwagę należy wziąć kilka czynników. Do najważniejszych zaliczyć można osobiste potrzeby i preferencji użytkownika, wśród których wyróżnić można:

  • wiek,
  • wagę i wzrost,
  • twardość,
  • stan zdrowia,
  • rodzaj wypełnienia.

Oprócz tego warto uwzględnić wysoką jakość produktów od Fit.4.Sleep oraz zróżnicowanie pod względem szerokości. W ofercie znajdziemy wąskie materace 80×200, a także szerokie – 180×200 cm. W ten sposób jesteśmy w stanie dopasować je do metrażu sypialni.

Ze względu na obecne tempo życia, wielu z nas zaniedbuje prawidłową higienę snu. Z uwagi na to, warto się na chwile zatrzymać i porządnie wyspać, a na pewno następnego poranka poczujemy się lepiej! A co więcej, nasza praca będzie bardziej efektywna.

Oferta dostępna na stronie sklepu SleepingHouse.