Coraz więcej osób decyduje się na przygarnięcie psa lub kota. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, z czym wiąże się ta decyzja. Wymaga dobrego przygotowania. Przydatna może okazać się również wiedza na temat tego, jak dbać o materac, gdy nasz pupil śpi razem z nami. Sprawdź, o czym warto pamiętać!

Spanie z pupilem – czy to dobry pomysł?

Opiekunowie psów czy kotów dzielą się na dwie grupy – tych, którzy pozwalają zwierzakom spać z nimi w jednym łóżku, i tych, którzy kategorycznie tego zabraniają. Która decyzja będzie lepsza? Badania wskazują, że sen z pupilem pomaga nam się lepiej zrelaksować i rozluźnić. Ma to działanie uspokajające, a do tego sama obecność zwierzęcia może poprawić nasz humor. Gdy pies zasypia, jego miarowy oddech nam samym ułatwia odprężenie się. Co więcej, zwierzaki mogą też zapewnić nam dodatkowe ciepło podczas mroźnych nocy.

Głównym minusem spania z pupilem jest pogorszenie poziomu higieny. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że zwierzaki mogą przenosić wiele zanieczyszczeń. Na ich sierści lub łapach mogą znajdować się bakterie, brud, kurz czy inne drobnoustroje, które potem dostają się do naszej pościeli. W przypadku osób, które zmagają się z alergiami, jest to szczególnie niebezpieczne.

Częsta zmiana pościeli

Jak dbać o materac SleepMed, kiedy śpimy razem z pupilem?Posiadanie pupila nie równa się z tym, że musimy całkowicie zrezygnować z czystej przestrzeni snu. Oznacza jedynie to, że musimy podjąć większe starania, aby zachować optymalny poziom higieny. Jednym ze sposobów na to będzie systematyczna zmiana pościeli. Dobrze, aby robić to przynajmniej raz w tygodniu. W ten sposób nie doprowadzimy do nagromadzenia się różnych drobnoustrojów. Regularna zmiana pościeli pozwoli zapewnić nam większą świeżość i czystość. Zwróćmy uwagę na to, aby wybierać pościel wykonaną z przewiewnego, oddychającego materiału, który ponadto sam w sobie nie będzie przyciągał alergenów.

Zadbaj o czystość pupila

Musimy pamiętać nie tylko o zachowaniu higieny w otoczeniu, w którym śpimy, ale też o tym, aby zadbać o czystość samego pupila. Dzięki temu w znacznym stopniu ograniczymy ryzyko przedostania się zarazków. Jeśli jesteśmy opiekunami psa, przynajmniej raz w tygodniu zróbmy mu kąpiel. Kiedy wraca do domu z podwórka, nie zapominajmy o osuszeniu i wytarciu łap. Zarówno w przypadku kotów, jak i psów, trzeba koniecznie pilnować tego, aby zwierzaki były odrobaczone. To kwestia, która wpływa nie tylko na nasz poziom higieny, ale i bezpieczeństwo.

Ochraniacz na materac

Najlepszym sposobem na to, aby skutecznie ochronić nasz materac przed ewentualnymi zabrudzeniami i zniszczeniami, będzie zainwestowanie w ochraniacz na materac. Model SleepMed został wykonany ze stuprocentowej bawełny. Połączono ją z oddychającą warstwą membrany PU, która odpowiada za skuteczną cyrkulację powietrza i przewiewność. Te elementy zapobiegają gromadzeniu się wilgoci, która mogłaby doprowadzić do pojawienia się pleśni i grzybów. Co więcej, dzięki nim nasza skóra może swobodnie oddychać. Ochraniacz zapobiega nadmiaru wilgoci, chroni również przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Nie musimy obawiać się o to, że gdy brudny pies wskoczy na nasze łóżko, to zabrudzi je na stałe. Ochraniacz jest wodoodporny i niweluje ryzyko przenikania cieczy wewnątrz materaca. Będzie idealnym produktem dla alergików, którzy dzięki niemu będą mogli cieszyć się spokojnym, jakościowym wypoczynkiem. Jest odpowiedni nawet dla osób o bardzo wrażliwej skórze. Zabija wszelkie bakterie, dzięki czemu możemy odprężyć się bez obawy o to, że zanieczyszczenia przyniesione przez zwierzaka w jakimś stopniu nam zaszkodzą. Ochraniacz możemy wyprać w pralce do 90 stopni Celsjusza, co pozwoli nam jeszcze lepiej zadbać o nasz poziom higieny.

Ochraniacz to też skuteczna metoda na to, aby znacząco przedłużyć żywotność materaca. Będzie to istotne dla posiadaczy psów i kotów, jako że może dojść do tego, że zwierzak nieumyślnie podrapie powierzchnię materaca. Dzięki ochraniaczowi nie musimy obawiać się żadnych zniszczeń czy uszkodzeń. Posiadanie ochraniacza zapewni nam duży komfort.

Technologia Airforce

Niezwykły komponent, dzięki któremu nie musimy obawiać się nagromadzenia drobnoustrojów nawet wtedy, gdy dzielimy łóżko z pupilem, to technologia Airforce. To niezwykła technika, która polega na specjalnym, wielostrefowym nacinaniu pianek w tzw. kratkę wentylacyjną. W ten sposób tworzone są otwarte komory, przez które na zewnątrz przedostaje się nadmiar ciepła i wilgoci. Nacięcia są robione zarówno w pionie, jak i poziomie, co pozwala na uzyskanie jak najlepszego obiegu powietrza wewnątrz wkładu materaca. Dzięki technologii Airforce możemy cieszyć się komfortowym, zdrowym wypoczynkiem.

Dobór rozmiaru materaca

Jeśli pozwalamy na to, aby nasz pupil spał z nami, nie powinno to stać się kosztem naszego własnego komfortu. Z tego warto upewnić się, że materac, na którym śpimy, zapewni nam niezbędną wygodę. Dla właścicieli małych pupili to raczej nie jest problem. Ci jednak, którzy posiadają duże, postawne psy, powinni zastanowić się nad zainwestowaniem w materac o większym rozmiarze. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że będziemy mieli zapewnioną pełną swobodę ruchów, a znalezienie wygodnej pozycji snu przestanie być problemem.

Każdy opiekun psa lub kota na pewno zgodzi się z tym, że zwierzaki niechętnie nas odstępują. Chcą być z nami nawet wtedy, gdy śpimy. Część osób się na to nie zgadza, innym zaś pupil w łóżku nie przeszkadza. Ważne jest jedynie to, aby starać się zachować jak najlepszy poziom higieny. Zainwestujmy w ochraniacz na materac, regularnie zmieniajmy pościel, a do tego zadbajmy o czystość samego zwierzaka.