Zastanawiasz się, dlaczego pokrowiec materaca ma tak istotne znaczenie dla naszego codziennego komfortu i jakości snu? Pomimo tego, że często pozostaje niewidoczny pod warstwą pościeli, jego rola w codziennym życiu jest nie do przecenienia. To właśnie on stanowi barierę ochronną, maksymalizuje korzyści oferowane przez wkład i wpływa na komfort podczas przebywania w łóżku. Zadbaj o detale i zatroszcz się o wygodę podczas snu poprzez wybór odpowiedniego pokrowca od marki SleepMed. Z pewnością zapewni Ci regenerujący i odprężający sen każdej nocy.

Jakie funkcje pełni pokrowiec?

Pokrowiec pełni wiele istotnych funkcji, które mają wpływ naszą wygodę, higienę i komfort podczas snu. Stanowi pierwszą linię obrony przed zanieczyszczeniami, roztoczami, wilgocią i plamami, chroniąc wkład materaca przed uszkodzeniami i przedłużając jego żywotność. Ułatwia też utrzymanie higieny, zapobiegając gromadzeniu się bakterii, grzybów, alergenów i roztoczy na powierzchni materaca, co sprzyja zdrowemu środowisku snu.

Pokrowce wykonane z odpowiednich materiałów mogą regulować temperaturę ciała podczas snu, zapewniając uczucie chłodu lub ciepła w zależności od aktualnych potrzeb. Poza tym tkanina, która jest przyjemna w dotyku, poprawia komfort nawet wówczas, gdy znajduje się na niej prześcieradło.

Czy pokrowiec ma znaczenie? Zadbaj o wygodę podczas snuPokrowiec nadaje materacowi estetyczny wygląd. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy pierzesz pościele. Gdy łóżko pozbawione jest poszewek, kołder i poduszek, wciąż może wyglądać dobrze! Większość współczesnych pokrowców (w tym wszystkie oferowane przez SleepMed) można z łatwością zdjąć dzięki obecności zamka rozdzielczego. Sprzyja to utrzymaniu czystości.

Szukasz idealnego pokrowca?

Wybór idealnego materaca to spore wyzwanie, na które składa się także konieczność znalezienia odpowiedniego pokrowca. Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę aby dokonać świadomego i rozsądnego zakupu?

  • Materiał – wybieraj przede wszystkim tkaniny naturalne, takie jak bawełna czy len. Są miękkie, oddychające, trwałe i łatwe w pielęgnacji. Upewnij się, że materiał jest przyjemny w dotyku.
  • Właściwości antyalergiczne – jeśli masz skłonności alergiczne, zwróć uwagę na pokrowiec zapewniający skuteczną ochronę przed roztoczami, bakteriami i alergenami.
  • Oddychalność – pokrowiec musi zapewniać nieustanny przepływ powietrza przez wnętrze wkładu. Wentylacja jest niezbędna dla zachowania higieny w łóżku, a także uzyskania komfortu termicznego bez względu na porę roku i poziom ciepła w mieszkaniu.
  • Zamek – wygodne zdejmowanie pokrowca do prania jest istotne dla utrzymania higieny, więc zwróć uwagę na pokrowce, które mają zamek rozdzielczy i dobrze znoszą czyszczenie w pralce.
  • Wysoka jakość i certyfikaty – certyfikaty jakości, takie jak „Oeko Tex”, potwierdzają brak szkodliwych substancji w składzie produktu. Świadczą też o trwałości oraz wytrzymałości.

Wskazane parametry to tylko niektóre z najważniejszych czynników, które wpływają na funkcjonalność pokrowca. Zastanów się dobrze nad swoimi indywidualnymi preferencjami i wybierz model, który precyzyjnie im odpowiada pod każdym względem.

Pokrowce od marki SleepMed. Który z nich wybrać?

Wybór odpowiedniego pokrowca materaca od marki SleepMed zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Oferowane przez SleepMed modele posiadają różnorodne cechy i zalety, które wpływają na komfort snu i higienę.

Materace z kolekcji Standard i Hybrid posiadają pokrowiec Merced. Zapewnia on skuteczną ochronę wypełnienia, a także efekt masażu wynikający ze specjalnych perforacji na powierzchni tkaniny. Materiał jest niezwykle miękki i oddychający. Efektywność wentylacji sprawia, że podłoże do spania SleepMed wyposażone w pokrowiec Merced można z łatwością utrzymać w czystości. Elastyczność włókien sprawia, że idealnie dopasowuje się do powierzchni materaca i w żadnym stopniu nie wywołuje dyskomfortu, który mógłby wiązać się z ewentualnymi zniekształceniami materiału. Wszystkie surowce wykorzystane w procesie produkcji posiadają certyfikat Oeko-Tex, a zastosowanie apretury zmiękczającej hydrophilic softener nadaje dzianinie wyjątkową miękkość.

Linie SleepMed Plus i SleepMed Hybrid Plus wyposażone są w pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. Jest to propozycja dla najbardziej wymagających klientów, którym zależy na idealnym komforcie. Dzięki technologii aktywnych probiotyków Purotex®, materace wyposażone w ten pokrowiec nie gromadzą nadmiernie roztoczy i minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Co jeszcze wyróżnia model Probiotex? Niezaprzeczalnym atutem są wygodne uchwyty z taśmy 3D, które ułatwiają przenoszenie materaca. Podobnie jak w przypadku pokrowca Merced, również Probiotex posiada certyfikat Oeko-Tex.

Zatem czy pokrowiec ma znaczenie? Odpowiedź jest jednoznaczna – zdecydowanie tak. Jest kluczowy dla jakości snu i codziennego komfortu. Zadbanie o odpowiedni pokrowiec materaca nie tylko zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami i alergenami, ale także sprzyja higienie, komfortowi oraz regeneracji podczas snu. Dlatego warto poświęcić uwagę wyborowi odpowiedniego pokrowca, który w pełni spełni Twoje oczekiwania i pozwoli Ci cieszyć się wygodą w łóżku.

wyrób medycznySleepMed Comfort, SleepMed Premium, SleepMed Supreme, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Comfort Plus, SleepMed Premium Plus, SleepMed Supreme Plus, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.