Każdego dnia nasze ciała są narażone na różnego rodzaju przeciążenia i urazy. Regeneracja i odpowiednia rehabilitacja to najważniejsze, kluczowe czynniki niezbędne dla powrotu do pełnej sprawności. W tym kontekście materac, na którym śpimy, odgrywa dużo większą rolę, niż mogłoby się wydawać. Od wsparcia kręgosłupa, przez redukcję punktów nacisku, aż po poprawę krążenia — dobrze dobrane podłoże do spania może stać się Twoim sojusznikiem w walce z bólem i przyspieszyć proces zdrowienia. Odkryj jak zmiana miejsca, w którym śpisz, może przynieść ulgę Twojemu ciału. Poznaj produkty marki SleepMed i już dziś zainwestuj w swoje zdrowie!

Regeneracja w leczeniu urazów

Regeneracja jest kluczowym aspektem w procesie leczenia urazów. Obejmuje ona szereg zaplanowanych działań, które mają na celu przywrócenie uszkodzonych tkanek do ich pełnej funkcjonalności. Proces ten jest złożonym i wieloetapowym zjawiskiem, które jest zależne od wielu czynników, takich jak rodzaj urazu, ogólny stan zdrowia pacjenta, a także jakość snu i odpoczynku.

Pierwotną reakcją na uraz jest stan zapalny. To naturalny proces, który pomaga usunąć uszkodzone komórki i przygotować tkanki do odbudowy. Później następuje proliferacja – ciało produkuje nowe struktury, dbając o to, aby nie powstały blizny. Na samym końcu nowo wytworzone tkanki reorganizują się i wracają do pełnej funkcjonalności i sprawności.

Leczenie urazów. Czy dobry materac może w tym pomóc?Podczas głębokiego snu organizm produkuje hormony, takie jak hormon wzrostu, które są niezbędne do odbudowy i regeneracji tkanek. Wówczas zwiększony jest również przepływ krwi. Dzięki poprawie krążenia komórki otrzymują niezbędne ilości składników odżywczych i tlenu co sprawia, że ich naprawa przebiega sprawniej. Sen pomaga również w redukcji stanów zapalnych, co może zmniejszyć ból i przyspieszyć proces gojenia.

Jak SleepMed wspiera układ ruchu?

SleepMed to marka oferująca materace i poduszki zaawansowane technologicznie, które wspierają układ ruchu całościowo. Korzystanie z nich pozytywnie wpływa na zdrowie kręgosłupa, stawów i mięśni. Jakie są cechy charakterystyczne produktów z asortymentu tej firmy, które sprawiają, że są wyjątkowe i funkcjonalne?

  • Wykorzystanie pianek termoelastycznych – reagują one na ciepło ciała i pod wpływem temperatury dostosowują się do jego kształtu. Dzięki temu rozłożenie całego ciężaru na podłożu jest równomierne. Nie powstają newralgiczne punkty nacisku, a ryzyko pojawienia się bólu staje się znacznie ograniczone. Pianki VitaRest® i Celsius-Waterlily® perfekcyjnie dopasowują się do kręgosłupa bez względu na pozycję, w jakiej śpi użytkownik.
  • Sprężyny typu Multi – jest to system sprężyn kieszeniowych, w którym każda z nich porusza się niezależnie od pozostałych. Dzięki temu podłoże charakteryzuje się elastycznością punktową i stabilnie wspiera wszystkie części ciała.
  • Dobra wentylacja – system Airforce, który wykorzystywany jest przez markę SleepMed do produkcji materaców, zapewnia nieustanny przepływ powietrza przez materac. Jest to pomocne w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała i odprowadzaniu wilgoci. Dobra wentylacja ogranicza rozwój bakterii, roztoczy kurzu oraz pleśni. Ma to szczególne znaczenie dla wszystkich osób zmagających się z alergią.
  • Ergonomiczna konstrukcja – materace i poduszki są profilowane w taki sposób, aby wspierać naturalne krzywizny kręgosłupa i dostarczać odpowiednie wsparcie dla stawów oraz mięśni. Dzięki temu całe ciało jest w stanie się rozluźnić, a w newralgicznych miejscach takich jak szyja, ramiona czy lędźwie, zmniejsza się poziom napięcia.
  • Regulacja twardości – dzięki możliwości przekładania poszczególnych warstw piankowych każdy jest w stanie dostosować właściwości materaca do swoich indywidualnych preferencji. Jest to możliwość na wagę złota.

Rehabilitacja, sen i bezpieczeństwo

Zależy Ci na sprawdzonych rozwiązaniach? SleepMed to doskonały wybór. Oferowane materace posiadają status wyrobu medycznego. Świadczy to o ich bezpieczeństwie dla zdrowia użytkowników. Są przeznaczone do stosowania ich w profilaktyce wad rozwojowych układu ruchowego. Zostały poddane licznym testom i możesz mieć pewność, że nie zaszkodzą Twojemu kręgosłupowi.

Kolejnym potwierdzeniem wysokiej jakości, trwałości i bezpieczeństwa dla zdrowia jest certyfikat AEH przyznany podłożom do spania od marki SleepMed. Jest to Znak Jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH, który potwierdza pozytywny wynik badań pod kątem 4 podstawowych parametrów: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości.

Tekstylia z oferty tej firmy oznaczone są certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. O czym to świadczy? To wyróżnienie potwierdza brak zawartości jakichkolwiek szkodliwych substancji w danym produkcie. Dodatkowo SleepMed daje swoim klientom aż 15 lat gwarancji na każdy materac. Potwierdza to fakt, iż marka tworzy swoje produkty z dbałością o najmniejsze szczegóły i ma pewność co do wysokiej jakości swoich wyrobów.

Leczenie urazów to proces wymagający cierpliwości i odpowiednich warunków do regeneracji. Choć może wydawać się, że materac nie jest najważniejszym elementem wyposażenia domu, jego wpływ na Twoje zdrowie i proces rehabilitacji jest nieoceniony. Dobre podłoże do spania, takie jak te oferowane przez SleepMed, nie tylko zapewnia optymalne wsparcie dla kręgosłupa i stawów, ale również przyspiesza regenerację mięśni, poprawia krążenie i minimalizuje punkty nacisku.