Czy wiesz, że poduszka, na której śpisz ma ogromny wpływ na Twój nocny wypoczynek? Choć wydawać by się mogło, że jest ona bez znaczenia, to to właśnie ten element wyposażenia,  jeśli jest nieodpowiednio dobrany, może być przeszkodą na drodze do tego, by Twój sen był zdrowy i efektywny. Propozycją, która zasługuje na szczególną uwagę, są poduszki z włókna alpaki.

Poznaj największe zalety poduszek z włókna alpaki

Wiele osób, które w tym momencie to czytają, prawdopodobnie nigdy wcześniej nie słyszało o poduszkach wypełnionych włóknem alpaki. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego – są to stosunkowo mało popularne modele, które w większości przypadków są przyćmione przez swoje klasyczne, naturalne odpowiedniki, a mianowicie poduszki z wsadem z puchu i pierza. Jest to jednak najwyższa pora, by więcej ludzi o nich usłyszało! Posiadają bowiem całą masę pozytywnych właściwości. Na pierwszym miejscu wymienia się ich niesamowitą termoregulację, która wynika z miejsca pochodzenia tych wspaniałych zwierząt. Alpaki pochodzą z andyjskich wyżyn, w których stale znoszą zmiany temperatur z bardzo mroźnych na piekielnie ciepłe. Ich runo ma więc cechy, które pozwalają im na dopasowanie się do tych skrajnych warunków pogodowych. Z tego właśnie powodu poduszki wypełnione tym włóknem dostosowują się do zmian temperatury ciała użytkownika i zapewniają odpowiedni komfort termiczny w obszarze głowy. Kolejnym niezaprzeczalnym atutem jest fakt, iż są one hipoalergiczne. Może się to wydawać zadziwiające, ponieważ inne poduszki z naturalnym wypełnieniem nie są odpowiednie dla alergików. Runo alpak nie zawiera jednak lanoliny, co znacznie utrudnia gromadzenie się zanieczyszczeń na wierzchu oraz wewnątrz poduszki, a co za tym idzie – pozwala na stworzenie higienicznej przestrzeni do snu.

Jak powstają poduszki My Alpaca?

Poduszki z włókna alpaki - czym się charakteryzują?Alpaki są strzyżone raz do roku, w maju. To podstawowy zabieg pielęgnacyjny, który musi być wykonywany – nie trzeba więc obawiać się o to, że poduszki, czy też kołdry wypełnione ich włóknem powstają wbrew naturze. Wyroby najwyższej jakości są tworzone przez firmę My Alpaca, która niemal na każdym kroku kultywuje tradycję rzemiosła – na terenie przedsiębiorstwa używa się więc zabytkowej gręplarki oraz krosen do pikowania. Podstawą całego procesu jest odpowiednie oczyszczanie runa alpak z wszelkich zanieczyszczeń. Środki użyte do tego zabiegu są całkowicie pozbawione chemii, dlatego nie podrażniają delikatnej skóry użytkowników. Pozyskane i odpowiednio przygotowane włókna kładzie się więc pomiędzy dwa kawałki tkanego, oddychającego poszycia, które następnie, z dbałością o każdy szczegół, są ze sobą łączone.

Poduszki naturalne – dla kogo?

Poduszki My Alpaca posiadają zestaw właściwości, które sprawiają, że te wspaniale sprawdzają się w każdej sypialni. Naturalne wypełnienia już od wielu lat trafiają w gusta nawet najbardziej wymagających miłośników snu, którym zależy na stworzeniu ergonomicznej przestrzeni do nocnego wypoczynku. Kilka dostępnych rozmiarów sprawia, że są to wyroby odpowiednie bez względu na płeć, czy też wiek potencjalnego posiadacza tego ekskluzywnego i funkcjonalnego wyrobu. Poduszki z włókna alpaki są szczególnie polecane dla alergików oraz dla osób, które cenią długowieczność akcesoriów sypialnianych.

Gdzie w takim razie kupić te niesamowite wyroby? Są one dostępne między innymi na Sleeping House – stronie, która charakteryzuje się starannie wyselekcjonowanym asortymentem i dużym wyborem.