Spanie na brzuchu nie jest najpopularniejsze. Więcej osób preferuje leżenie na boku lub na plecach. Jednak wciąż spora część naszego społeczeństwa spędza kilka godzin w ciągu nocy właśnie na brzuchu. Jest to praktyka, która może negatywnie wpływać na ogólną kondycję zdrowotną. Problemom można zapobiec poprzez odpowiednie wyposażenie sypialni. Jaką poduszkę wybrać, aby wygodnie spać na brzuchu?

Spanie na brzuchu, a zdrowie

Idealna pozycja do spania nie istnieje. Jednak leżenie na brzuchu często uznawane jest za niekorzystne dla całego układu ruchu. Jakie problemy mogą wiązać się ze spaniem w ten sposób?

  • Spanie na brzuchu. Jaką poduszkę wybrać?Ból kręgosłupa – spanie na brzuchu powoduje, że kręgosłup jest w nienaturalnej pozycji, co może prowadzić do wystąpienia nadmiernego napięcia mięśniowego i bólu w dolnej części pleców.
  • Głowa jest zazwyczaj obrócona na bok, co obciąża szyję i może prowadzić do dyskomfortu w tym obszarze. Na dłuższą metę spanie na brzuchu (w szczególności na nieergonomicznej poduszce) stanowi jeden z czynników zwiększających ryzyko wykształcenia się wad postawy.
  • Kłopoty z oddychaniem – spanie twarzą do poduszki może utrudniać oddychanie, co jest szczególnie problematyczne dla osób zmagających się z nieprawidłowościami w zakresie funkcjonowania układu oddechowego. Sprzyja też chrapaniu.
  • Nadmierne obciążenie stawów – na brzuchu nie powinny spać osoby, które mają problemy ze stawami. Newralgiczne części ciała – m.in. ramiona, kolana i biodra – mogą być wówczas niepotrzebnie obciążone.
  • Problemy z funkcjonowaniem układu trawiennego – spanie na brzuchu może wpływać negatywnie na układ trawienny, powodując ucisk na żołądek. Czasem prowadzi to do refluksu żołądkowo-przełykowego i zgagi.

Jeśli często śpisz na brzuchu, koniecznie musisz zdawać sobie sprawę ze wskazanych niebezpieczeństw. Na szczęście możesz im skutecznie zapobiegać. Pomyśleli o tym producenci artykułów sypialnianych SleepMed. W ofercie tej marki znajdziesz wygodne poduszki do spania w każdej pozycji. Pamiętaj też o zainwestowaniu w ergonomiczny materac piankowy lub hybrydowy.

Poduszka dla śpiących na brzuchu. Jaki model wybrać?

Osoby śpiące na brzuchu potrzebują poduszki, która będzie wspierać naturalne ułożenie kręgosłupa i minimalizować napięcie mięśniowe. Wybór odpowiedniego modelu jest kluczowy dla zapewnienia zdrowego i komfortowego snu. Czym powinna charakteryzować się dobra poduszka?

Podparcie głowy dla osób śpiących na brzuchu powinno być płaskie. W przeciwnym razie nadmierne uniesienie górnej części ciała będzie powodowało napięcie mięśni na szyi i plecach. Warto też zwrócić uwagę na poziom twardości wybranego egzemplarza. Poduszka musi być miękka. Wówczas zredukuje wszelkie punkty nacisku i dostosuje się do kształtu głowy.

Materiał powinien zapewniać dobrą cyrkulację powietrza, aby zapobiegać przegrzewaniu się i poceniu podczas snu. Jest to kluczowe w szczególności dla osób, które chrapią lub zmagają się z bezdechem sennym. Doskonale sprawdzają się poduszki, które posiadają bawełniane, przewiewne pokrowce nadające się do prania.

Każda z poduszek oferowanych przez SleepMed może okazać się doskonałym wyborem. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych preferencji. W asortymencie dostępne są trzy modele: SleepMed Comfort Pillow, SleepMed Supreme Pillow i SleepMed Premium Pillow. Ich cechą wspólną jest przede wszystkim ergonomiczny kształt. Doskonale dopasowują się do szyi i głowy użytkownika. Struktura piankowego wypełnienia zapewnia optymalną wentylację, a materiały stosowane podczas produkcji są bezpieczne dla alergików.

Poduszki SleepMed nie powodują napięć i pozwalają mięśniom się rozluźnić. Dzięki temu ciało jest w stanie szybciej zapaść w głęboki i nieprzerwany sen. Jest to niezwykle ważne zarówno dla ograniczenia bólu pleców i szyi, jak i zapewnienia sobie efektywnej i przyjemnej regeneracji.

Nie tylko poduszka ma znaczenie

Spanie na brzuchu może być wygodne, jeśli podejmiesz odpowiednie środki, aby zminimalizować ryzyko bólu i dyskomfortu. Z jakich innych wskazówek warto skorzystać? Wybierz materac o wystarczającym stopniu twardości. Podłoże musi utrzymać ciało w linii prostej. W przeciwnym razie biodra będą się zapadną, a kręgosłup będzie ułożony w nieprawidłowej pozycji. Weź to pod uwagę i wyposaż swoją sypialnię w wysokiej jakości materac SleepMed. Wybierz model z serii Standard lub Hybrid dostosowany do swoich potrzeb i śpij wygodnie.

Weź pod uwagę także to, aby unikać wyciągania rąk nad głową. Zwiększa to ryzyko powstania napięć w piersiowej części pleców. Możesz też utrzymywać nogi delikatnie rozstawione. Zatroszcz się o dodatkowe akcesoria, które podniosą Twój komfort w łóżku, a w ciągu dnia wykonuj ćwiczenia rozciągające.

Wybór odpowiedniej poduszki dla osób śpiących na brzuchu jest kluczowy dla zapewnienia komfortu i zdrowia. Powinna być ona niska i miękka, aby minimalizować napięcie w szyi i plecach. Inwestując w odpowiednią poduszkę, możesz znacznie poprawić jakość swojego snu i zmniejszyć ryzyko dolegliwości bólowych. Pamiętaj, że dobry sen to podstawa zdrowego życia, dlatego warto poświęcić czas na znalezienie poduszki, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

wyrób medycznySleepMed Comfort, SleepMed Premium, SleepMed Supreme, SleepMed Hybrid Premium i SleepMed Hybrid Supreme to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.