W dzisiejszych czasach relaks stał się nie podstawową czynnością, ale umiejętnością, z którą wiele z nas ma problem. Szybki tryb życia i ogrom obowiązków nie ułatwiają prób odprężenia się. Często nawet jeśli staramy się wyciszyć, nie jesteśmy w stanie się tego zrobić. Jak to zmienić? Poznaj techniki, które z łatwością pomogą ci się zrelaksować!

Aromaterapia

Sztuka leczenia zapachem – to właśnie aromaterapia. Drogocenne olejki eteryczne i ich aromaty mają tak silne właściwości, że są w stanie pomóc nam się odprężyć czy się uspokoić.

Możemy wykorzystać aromaterapię na różne sposoby. Najpopularniejszy z nich to inhalacja, podczas zapachy przedostają się bezpośrednio do naszych płuc. Tutaj przydatny okaże się dyfuzor zapachowy, który rozpowszechni wspaniały aromat na cały nasz dom.

Niezwykle przyjemna będzie gorąca kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych. Pamiętajmy, aby dodać tylko kilka kropel – one w pełni wystarczą, by zapewnić nam wspaniały relaks. Postawmy na wyciszające, uspokajające olejki, które pozwolą nam wyciszyć myśli i się odstresować.

Techniki, które pozwolą nam się zrelaksowaćJoga

Joga, podobnie jak aromaterapia, to sztuka, którą praktykuje się od wielu lat. Jej pozytywne efekty są sprawdzone – regularna praktyka jogi to gwarancja spokojnego umysłu i zdrowego ducha. Ćwiczenia z jogi pozwalają nam się odprężyć, pozbyć natrętnych myśli, a do tego działają dobrze na nasze ciało – jesteśmy bardziej rozciągnięci, sprawniejsi.

Joga zmniejsza napięcie w naszych mięśniach i umożliwia nam pracę nad oddechem. Z tego względu to świetna technika na relaks. Warto jednak zadbać o to, by wykonywać ją regularnie – to zapewni nam najlepsze efekty.

Nawet początkujące osoby mogą spróbować swoich sił z jogą. Istnieje wiele ćwiczeń o niskim poziomie trudności, od których można swobodnie zacząć.

Medytacja 

Medytacja to kolejna z technik, która skutecznie pomoże nam się zrelaksować. Chodzi w niej przede wszystkim o oddech – to dzięki niemu możemy się odprężyć i uspokoić. Medytacja pozwoli nam odciąć się od negatywnych myśli, zwiększyć naszą samoświadomość, a nawet poprawić pamięć.

Ćwiczenia z medytacji mogą być różne – niektóre sprawdzą się szczególnie na początek dnia, inne zaś pomogą nam się zrelaksować przed snem. Zwróćmy uwagę na to, by praktykować ją w komfortowej, bezpiecznej przestrzeni.

Zacisze naszej sypialni sprawdzi się idealnie. Zadbajmy o elementy, które pomogą nam się odprężyć zarówno podczas medytacji, jak i snu. Nada się na przykład pościel satynowa 160×200, która w pełni okryje nasze ciało i zapewni poczucie bezpieczeństwa. Nie zapomnijmy też o niezwykle ważnym elemencie, jakim jest dobra poduszka.

Nie można ukryć, że podstawą naszego komfortu jest odpowiedni materac. Spanie na dopasowanej, wygodnej powierzchni, przyniesie nam dużo korzyści. Będziemy mogli się łatwiej zrelaksować, a do tego pozbędziemy się bólu pleców czy napięcia w mięśniach.

Dobry relaks nie jest łatwym zadaniem, ale z pomocą sprawdzonych technik na pewno uda nam się go osiągnąć. Warto regularnie praktykować jogę czy medytację, ponieważ dzięki nim nawet podczas niezwykle stresujących sytuacji będziemy potrafili się wyciszyć i spojrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy.