Ból pleców coraz częściej pojawia się u osób młodszych, a przyczyn szukać można w stylu życia oraz pracy – fizycznej oraz biurowej. Nie da się zaprzeczyć, że istnieje wiele czynników wpływających na stan kręgosłupa, o których musimy pamiętać, aby móc zachować go w zdrowiu. Jednak, w dzisiejszych czasach mamy możliwość także dbania o kręgosłup w czasie snu. W jaki sposób? 

Kręgosłup a materac

Noc to czas przeznaczony na wypoczynek po ciężkim dniu, jednak odpowiednio wybrane podłoże do spania może w pozytywny sposób wpłynąć na jego stan. W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że wersalka czy sofa z funkcją spania. Wszystko z uwagi na fakt, iż nie są w stanie dopasować się do potrzeb użytkownika, a także gromadzą alergeny. Zatem, co wybrać? Najlepiej najwyższej jakości materace SleepMed, które wyróżniają się antyalergicznością i możliwością dopasowania do użytkownika, między innymi poprzez regulowanie twardości. Inną kwestią jest pozycja, w jakiej śpimy. Spanie na brzuchu wywiera nadmierny nacisk na odcinek lędźwiowy, powodując jego nadwyrężenie. Nie zaleca się również spania na boku z ręką własną pod głowę, gdyż obciąża o splot ramienny kontrolujący obręcz barkową. Nie jest to dobre dla kręgosłupa, ani zdrowego wypoczynku.

W jaki sposób poduszki i materace SleepMed wpływają na kręgosłup?Materace SleepMed – jak wpływają na kręgosłup? 

Podstawowym elementem wyposażenia łóżka jest materac. Dostępny jest on w różnych wariantach na współczesnym rynku, jednak warto zwrócić swoją uwagę na modele od SleepMed. Są to wyjątkowe produkty wyróżniające się statusem wyrobu medycznego, wypełnieniem oraz licznymi właściwościami. Pozwalają one na idealne dopasowanie się do anatomicznego kształtu ciała użytkownika, co pozwala na:

  • całkowitą regenerację mięśni,
  • najlepsze wsparcie kręgosłupa,
  • zapobieganie powstawaniu wad postawy,
  • utrudnieniu pogłębianie się schorzeń kręgosłupa.

Poduszka SleepMed – dlaczego warto w nią zainwestować?

Innym, ale równie ważnym elementem wyposażenia łóżka, który w korzystny sposób wpływa na jakość snu oraz kręgosłup, jest poduszka. W ofercie SleepMed znajdziemy niezwykle ergonomiczne modele, które w swoim wnętrzu mają innowacyjną piankę. Dzięki temu są w stanie dopasować się do anatomicznych kształtów głowy, umożliwiając wsparcie dla barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym. W ten sposób możemy budzić się rano wypoczęci i bez nadmiernie napiętych mięśni górnej części ciała. Poduszki SleepMed gwarantują także:

  • antyalergiczność i higieniczność,
  • pokrowiec z możliwością ściągnięcia i wyprania,
  • wysoki stopień wentylacji.

Zdrowy sen zależy od jakości podłoża do spania. Osobom schorowanym oraz chcącym w profilaktyczny sposób zadbać o kręgosłup nie zaleca się wypoczywania np. na wersalkach. Z uwagi na to, warto postawić na prozdrowotne materace SleepMed.

Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/