Zdrowie jest najważniejsze i wie to każdy człowiek już od najmłodszych lat, często jednak nie docenia się jego wartości. Noszenie torebki na jednym ramieniu, siedzący tryb życia czy nieprawidłowo dobrany materac skutkować może rozwojem chorób lub schorzeń kręgosłupa. I co wtedy? Niestety pozostaje leczenie oraz rozważenie zakupu materaca medycznego, który posiada właściwości prozdrowotne. Do takich należy Hilding Fandango, który jest również materacem kieszeniowym. Co to oznacza dla użytkownika? 

Hilding Fandango jako wyrób medyczny

Materac medyczny to nic innego, jak wysokiej jakości produkt, który został stworzony specjalnie z myślą o osobach schorowanych. Niezależnie od stanu zdrowia użytkownika, materac może pomóc zniwelować problemy z kręgosłupem poprzez idealne dopasowanie się do ciała i prawidłowe wsparcie pleców. Zapewnia on także wyjątkową wygodę użytkownika oraz pozwala zachować prawidłowy przepływ krwi. Materac Hilding Fandango uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I, co oznacza, że posiada właściwości zdrowotne potwierdzone restrykcyjnymi testami oraz badaniami medycznymi. Posiada również certyfikat AEH, który gwarantuje wysoką jakość produktu, a także ergonomię, higienę i trwałość. Aby materace do spania były uznane za wyrób medyczny, muszą przejść szereg restrykcyjnych testów oraz badań pod okiem specjalistów. Wypoczywając na tego rodzaju materacu można zatem zapewnić sobie nie tylko zdrowy, ale także niezwykle komfortowy sen, ponieważ zastosowań materaca medycznego jest wiele. Między innymi w celach rehabilitacyjnych oraz profilaktycznych.

Hilding Fandango jako materac kieszeniowy

Materac idealny na problemy z kręgosłupem - dowiedz się więcej o Hilding Fandango!Hilding Fandango to nie tylko materac medyczny przeznaczony dla osób schorowanych lub chcących profilaktycznie zadbać o kręgosłup, ponieważ równie dobrze mogą na nim spać pary, single, osoby cięższe czy alergicy! Wszystko z uwagi na wkład, zawierający sprężyny kieszeniowe. Są one specjalnym rodzajem sprężyn, które zostały stworzone przy użyciu najnowszych technologii, dzięki czemu są niezwykle trwałe oraz komfortowe w czasie snu. Różnią się od tradycyjnych także w innym aspekcie, a mianowicie osadzone są w pojedynczych kieszonkach. Pozwala to na indywidualną pracę każdej sprężyny, zapewniając wysoką elastyczność punktową. To właśnie ona odpowiada za perfekcyjne dopasowanie się do ciała użytkownika i zapewnia wsparcie kręgosłupa. Dodatkowo wyróżnić tutaj można siedem stref twardości, które umożliwiają odpowiednie podparcie poszczególnych części ciała. Dodatkowo wkład materaca Hilding Fandango wzbogacony został o:

  • obustronną piankę FlexiFoam – niezwykle elastyczny i plastyczny materiał umożliwiający jeszcze lepsze dopasowanie się do ciała,
  • jednostronną warstwę kokosu – przepuszcza powietrze, zapewniając odpowiednią higienę wkładu oraz podwyższa twardość,
  • jednostronną warstwę filcu – trwały materiał, który dodatkowo amortyzuje i utwardza wkład.

Hilding Fandango to wyjątkowy model, który charakteryzuje się nie tylko pozytywnym wpływem na stan zdrowia użytkownika, ale jest także niezwykle wygodny i komfortowy w użytkowaniu. Jak wszystkie materace Hilding składa się z antyalergicznych materiałów, a także posiada dwie twardości – H3 i H4. Wiele przydatnych cech w jednym materacu – czy można chcieć czegoś więcej?