Czas oczekiwania na narodziny dziecka jest intensywnym okresem – przygotowanie pokoju, akcesoriów, ubranek oraz łóżeczka z wygodnym i przede wszystkim bezpiecznym materacykiem. Właśnie takie znaleźć można w ofercie renomowanego producenta Hilding, którego produkty dostępne są między innymi w sklepach Pan Materac.

Materac dla noworodka – jaki powinien być?

Narodziny dziecka to niezwykły czas w życiu każdego z nas. Nowy członek rodziny wywraca nasze życie o sto osiemdziesiąt stopni – mierzymy się z nowymi obowiązkami czy też rozwiązujemy nowe problemy. Jednak wszystkiego nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się za pierwszym razem, dlatego popełniamy częsty błąd, jakim jest brak materaca dla niemowlęcia. Pozwalamy noworodkowi spać razem z nami, na rączkach, w wózku czy na kanapie nie zastanawiając się nawet, jak w przyszłości może to wpłynąć na stan zdrowia dziecka. We wczesnych latach życia ciało człowieka, a tym samym i kręgosłup nie jest jeszcze ukształtowany. Oznacza to, że dziecko śpiące na nieodpowiednio dopasowanym materacu, czyli naszym, naraża się na ewentualne powstanie wad postawy oraz wszelkiego rodzaju schorzeń. Wybierając materacyk dla niemowlęcia powinno się wziąć pod uwagę jego twardość – dopasować ją do wagi dziecka. Materace Hilding, takie jak np. Hilding Kołysanka, posiadają dwie twardości, dzięki czemu wraz ze wzrostem dziecka wystarczy obrócić je na twardszą stronę. Oprócz tego materac dziecięcy powinien charakteryzować się nieprzemakalnością, oddychalnością, antyalergicznością, a co za tym idzie – wysoką higienicznością.

Materace Hilding dla dzieci dostępne w sklepach Pan Materac

Materace Hilding dla dzieci - sprawdź ofertę na panmaterac.plMaterace dla niemowląt od Hilding znaleźć można w ofercie Pan Materac na stronie internetowej panmaterac.pl oraz w sklepach stacjonarnych np. w Poznaniu, Warszawie czy Krakowie. Pan Materac to firma, która istnieje na rynku od 2009 roku i cały czas prężnie się rozwija. Za cel postawiła sobie dostarczanie użytkownikom najlepszych materacy, jakie obecnie dostępne są na rynku. Z uwagi na to zawarta została współpraca między innymi z Hilding Anders, w efekcie czego materace Hilding dostępne są w sklepach stacjonarnych – salonach Pan Materac, gdzie można je obejrzeć oraz przetestować, a także na stronie internetowej. W dowolnym punkcie sprzedaży możemy nabyć materac dla dziecka (w tym materac dla niemowlęcia lub nastolatka), a także wiele innych modeli, jak materace medyczne, materace nawierzchniowe czy materace hybrydowe. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakiego typu podłoża do snu potrzebujemy.

Zapewnienie dziecku odpowiedniej opieki, miłości i bezpieczeństwa to priorytet każdego rodzica, dlatego przygotowując się do jego narodzin warto także rozważyć zakup odpowiedniego materaca dla niemowlęcia.