Urządzenie sypialni alergika to spore wyzwanie. Podczas aranżowania tego pomieszczenia trzeba zwrócić uwagę na naprawdę wiele aspektów, by ograniczyć do minimum ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Podstawowym elementem, który ma bezpośredni wpływ na jakość wypoczynku, jest podłoże. W związku z tym dobrze jest postawić na materace naturalne, które posiadają wiele dobroczynnych dla zdrowia właściwości. Jakich? 

Materace naturalne – właściwości

Materace naturalne to produkty stosunkowo nowe na rynku, jednak z miesiąca na miesiąc zdobywające coraz większe uznanie. Na początku warto wspomnieć, że do produkcji tego typu produktów wykorzystano jedynie sprawdzone surowce, odznaczające się najwyższą jakością, które zostały pozyskane w sposób zrównoważony. Oznacza to, że są one bezpieczne nie tylko dla zdrowia użytkownika, ale także dla ekosystemów. Dodatkowo zastosowane we wnętrzu pianki zostały nasączone naturalnymi olejkami, które zastępują sztuczne związki chemiczne. Dzięki temu materace ekologiczne wyróżniają się wieloma właściwościami, mającymi pozytywny wpływ na organizm – między innymi wykazują działanie antyalergiczne, przeciwbakteryjne i przeciwbólowe. Co więcej, większość użytych materiałów nadaje się także do ponownego przetworzenia.

Czym powinien wyróżniać się materac dla alergika?

Materace naturalne świetną opcją dla alergików! Czym wyróżnia się Hilding Bora?Wybierając materac do sypialni alergika, powinniśmy poświęcić nieco więcej uwagi niż w przypadku zakupu modelu dla mniej wrażliwej osoby. Ważny jest przede wszystkim rodzaj zastosowanego wewnątrz wypełnienia – najlepiej w tym przypadku sprawdzi się piankowe, ponieważ tego typu surowce wyróżniają się przede wszystkim doskonałym obiegiem powietrza. Oznacza to, że ograniczone do minimum zostaje gromadzenie się wilgoci czy namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, takich jak grzyby, pleśń czy bakterie. Tutaj na uwagę zasługuje fakt, że w materacach naturalnych wykorzystane do produkcji pianki zostały nasączone olejkami, zastępującymi sztuczne związki chemiczne. Bardzo ważnym aspektem jest także zastosowany pokrowiec – najlepiej, by tkanina dobrze przepuszczała powietrze i absorbowała wilgoć.

Poznaj materac naturalny Hilding Bora

Naturalny materac Hilding Bora to model zbudowany na bazie 3 innowacyjnych pianek, które w połączeniu tworzą doskonałą powierzchnię do wypoczynku dla osób prowadzących aktywny tryb życia, alergików, a także par – nawet tych o dużej różnicy wagowej. W jego wnętrzu znajduje się:

  • pianka termoelastyczna ViscoBio, która doskonale reaguje na ciepło ciała użytkownika, przez co zapewnia dogłębną regenerację mięśniową, a także poprawę krążenia.
  • pianka wysokoelastyczna HR Bio, znajdująca się w środku tego modelu. Dzięki otwartokomórkowej strukturze zapewnia optymalny obieg powietrza, a także redukuje nacisk punktowy.
  • twarda pianka FlexiFoam Bio – stanowi ona bazę tego modelu. Jej podstawowym zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi stabilnego podparcia przez całą noc, co umożliwia również wyprofilowanie jej w 7 zróżnicowanych stref twardości, odpowiadających potrzebom poszczególnych partii ciała.

Urządzenie sypialni alergika może być sporym wyzwaniem. Nie należy zapominać, że podstawę efektywnego wypoczynku stanowi materac – w tym przypadku warto postawić na modele naturalne, które pozbawione są sztucznych substancji chemicznych, mogących powodować nieprzyjemne dolegliwości.

Materac Bora, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/