Czasem nawet staranna pielęgnacja i stylizacja włosów nie przynosi zamierzonych efektów. Nie ma wątpliwości, że może to być irytujące. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem może okazać się profesjonalny zabieg, taki jak nanoplastia. Na czym polega ta technika i jakie efekty przynosi? Sprawdź!

Czym jest nanoplastia?

Jeśli posiadamy kręcone włosy i zmagamy się z tym, że nie chcą się one układać, zabieg nanoplastii zdecydowanie nas zainteresuje. Jest to bowiem technika, dzięki której możemy wyprostować nawet bardzo mocne kręcone włosy. Tzw. nanoplastyka włosa oddziałuje na kosmyki za sprawą substancji aktywnej, jaką jest karbocysteina oksoacetamidowa. Jest to połączenie kwasu glioksalowego, cysteiny i kwasu octowego. To właśnie ono powoduje, że włosy zmieniają swój kształt i z kręconych robią się proste oraz gładkie. Są poddawane wysokiej temperaturze, dzięki której do łodygi włosa mogą przedostać się cenne składniki. Zabieg nanoplastii wyróżnia się tym, że zmiany odbywają się w przestrzeni nanocząsteczkowej. Dzięki temu metoda jest w zupełności bezpieczna i nieszkodliwa. Jeśli mamy zdrowe włosy, nie musimy obawiać się negatywnych skutków ubocznych.

Jak wygląda zabieg?

Nanoplastia - ratunek dla zniszczonych włosówWiemy już, że nanoplastia ma na celu wyprostowanie i wygładzenie włosów. Jak to właściwie się dzieje? Okazuje się, że w pierwszej kolejności należy dokładnie umyć włosy. Musimy jednak pamiętać, aby nie nakładać na nie żadnych odżywek czy masek. Kosmyki powinny być świeże i czyste. Dopiero wtedy nanosimy na nie specjalny preparat. Warto dopilnować, aby aplikacja zaczynała się od nasady włosów. Po tym zakładamy czepek, który trzeba trzymać przez godzinę. Dzięki temu składniki aktywne mają czas na to, aby zadziałać. Po tym czasie zmywamy włosy wodą, a następnie je suszymy. Po tym etapie można przejść do prostowania. Jest to niezwykle staranna i uważna czynność, jako że pasma należy potraktować prostownicą od kilku do nawet kilkunastu razy. Wszystko zależy od tego, jak bardzo kręcone są. Na sam koniec włosy trzeba umyć ponownie. Ważne, aby zrobić to łagodnym szamponem bez silikonów. Nie można ukryć, że zabieg nanoplastii krótki nie jest – trwa od 3 do 6 godzin. Jeśli zatem pragniemy się na niego zapisać, musimy zaoszczędzić sobie wolne popołudnie.

Dla kogo nanoplastia?

Tak jak zostało wspomniane, nanoplastia, ze względu na swoje właściwości prostujące, będzie polecana przede wszystkim dla osób z niesfornymi kręconymi włosami. Dzięki niej mogą bowiem uzyskać trwały efekt, którego nigdy nie zapewni im zwykła prostownica. Nanoplastyka włosa sprawdzi się jednak również w przypadku łagodnych fal. Zabieg powoduje, że kosmyki stają się nie tylko prostsze, ale też znacznie gładsze i przyjemniejsze w dotyku. Będą prezentowały się o wiele bardziej estetycznie i też łatwiej będzie je wystylizować. Nanoplastia spowoduje ponadto, że pozbędziemy się uciążliwego puchu. Co istotne, składniki aktywne użyte w tej metodzie nie powodują oklapnięcia czy przeciążenia włosów. Wręcz przeciwnie – fryzura staje się lekka i lśniąca. Dla takiego efektu na pewno warto przejść ten zabieg!

Czym się różni keratynowe prostowanie i nanoplastia?

Innym, bardzo popularnym zabiegiem prostującym włosy jest keratynowe prostowanie. W tym przypadku bazuje się na keratynie czy formaldehydzie. Obydwie metody powodują, że włosy stają się gładkie, lśniące i proste. Warto jednak mieć na uwadze, że keratynowe prostowanie skupia się w zdecydowanie większej części na rekonstrukcji włosa. Z tego względu efekt prostowania nie jest taki silny. Technika używająca keratynę nie wnika też tak głęboko w strukturę włosa jak nanoplastia. Dlatego jej wynik nie jest równie spektakularny. W wypadku keratynowego prostowania uciążliwa może być pielęgnacja po zabiegu. Okazuje się bowiem, że nie można być włosów przez 48 godzin. Nie należy również przeprowadzać koloryzacji przez co najmniej dwa tygodni. Trzeba też powstrzymać się od spinania czy zakładania włosów za ucho, ponieważ to mogłoby spowodować odgniecenie. W nanoplastii nie ma takiego problemu – możemy włosy poddać wilgoci właściwie od razu, a farbę nałożyć już po pięciu dniach od zabiegu.

Warto zwrócić uwagę na przeciwwskazania do obu zabiegów. W obu sytuacjach nie zaleca się wykonywanie ich na zniszczonych, suchych włosach. Z keratynowego prostowania nie mogą skorzystać również kobiety w ciąży i karmiące matki, ponieważ podczas zabiegu stosowany jest formaldehyd, który może mieć szkodliwe działanie.

Przeciwwskazania do nanoplastii

Aby móc przystąpić do zabiegu nanoplastii, nasze włosy powinny być w dobrej kondycji. Nawet mimo tego, że w przypadku tego zabiegu wykorzystywane są naturalne substancje, to wciąż jest ingerencja w nasze włosy. Zniszczone, słabe i pokruszone kosmyki mogą sobie z tym nie poradzić. Może się okazać, że zamiast pozytywnego efektu, sprawimy, że nasze włosy będą się prezentować jeszcze gorzej niż wcześniej. Jeśli zatem zależy nam na nanoplastii, ale nasze kosmyki nie są jeszcze w odpowiednim stanie, w pierwszej kolejności zabierzmy się za ich regenerację. Możemy zrobić to na różne sposoby. Najlepszą metodą okaże się zdecydowanie wprowadzenie profesjonalnej, odpowiednio dopasowanej pielęgnacji, dzięki której znacznie poprawimy wygląd i kondycję kosmyków. Możemy też zainwestować w dodatkowe elementy, które korzystnie wpłyną na nasze kosmyki. Przyda się z pewnością ręcznik z mikrofibry, którym skutecznie wysuszymy włosy, nie niszcząc ich przy okazji. Posiadaczki kręconych włosów powinny zastanowić się nad jedwabnym czepkiem, dzięki któremu ich loki się nie wysuszą. Będzie on dodatkowo ochraniał przed rozdwojeniem czy zniszczeniem końcówek podczas snu, kiedy często przewracamy się z boku na bok i narażamy swoje włosy. Dzięki takiej rzeczy będziemy mogli spać spokojnie. Aby jeszcze bardziej zwiększyć swój komfort, postawmy na materac antyalergiczny 180×200 cm. Dopasowane, wygodne podłoże snu sprawi, że nasz wypoczynek stanie się jeszcze lepszy. W celu odnalezienia idealnego modelu dla siebie koniecznie udajmy się do sklepu stacjonarnego Kalisz.

Nanoplastia będzie strzałem w dziesiątkę dla osób, które posiadającą niesforne, kręcone włosy. Nie dość, że skutecznie je wyprostuje, to jeszcze w żaden sposób nie uszkodzi struktury włosa. Jeśli zatem nasze włosy są w odpowiedniej kondycji, możemy wykonać go bez obaw!

Przeczytaj także: Rodzaje łóżek i ich charakterystyka